top of page

Haftanın İletişim Haberleri #8

Bir akıllı telefon markası daha elektrikli araç üreteceğini açıkladı!


2015 yılında Apple’ın dahil olmasıyla başlayan daha sonra Huawei ve Xiaomi ile devam eden akıllı telefon üreticilerinin elektrikli otomobil üretmesi furyasına bir yeni marka daha katılıyor. 2020 yılında rakiplerini geride bırakarak Çin’de %21 pazar payı ile en büyük akıllı telefon üreticisi olan Oppo’nun, elektrikli araç üretimine başlayacağı açıklandı.


“Reklamlar değişir, toplum değişir” kampanyasına WFA’dan ödül!


Dünyanın dört bir yanından etki yaratan sektör girişimlerini ödüllendirmeyi amaçlayan WFA Başkan Ödülleri verildi. Türkiye Reklam Verenler Derneği ve Reklamcılar Derneği ortak projesi olan “Reklamlar değişir, toplum değişir” kampanyası WFA Başkan Ödülü’ne layık görüldü.


Clubhouse Android’e geldi!


Sesli sohbet uygulaması Clubhouse, bildiğiniz üzere çıkışından bu yana sadece iOS kullanıcılarına özel oldu. Uygulama 10 Mayıs itibariyle Android dünyasına resmen adım attı. Şimdilik ABD’de daha sonra ise dili İngilizce olan ülkelerde ve sonrasında tüm dünyada kullanıma sunulacak.


Teknoloji şirketi Flawless'tan dublajlı filmlerde ses ve dudak uyumsuzluğunu gidermeye yönelik çözüm!


Teknoloji şirketi Flawless, filmleri dublajlı izlemeyi tercih eden ancak ekrandaki ses ve görüntü uyumsuzluğundan rahatsızlık duyanların seyir zevkini geliştirmeyi vaat eden bir çözüm geliştirdi. Bunu, farklı dillerde yapılan dublajlar için oyuncunun dudak uyumunu sağlamak üzere yapay zekâyı kullanan bir yazılım olan TrueSync’le yapmayı planlayan şirket, sinemaseverlere alışılmadık bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.


Markanın YouTube ve içerik çalışmalarından sorumlu olacak ajans belli oldu!


Bitcoin ve kripto para alım satım platformu BtcTurk’ün yeni dönem YouTube ve içerik çalışmalarından sorumlu olacak ajans SALVO oldu.


Lay’s’ten yerelliğe vurgu yapan yeni reklam filmi!


PepsiCo’nun cips markası Lay’s’in reklam yüzü Demet Evgar’ın Lay’s patateslerinin üretim sürecine tanık olduğu yeni bir reklam filmi yayınladı. Güneşli bir günde patates tarlaları arasında gezinirken aracı bozulan Evgar’ın, traktörüyle tarlanın yolunu tutmuş olan Fatma Teyze ile karşılaşmasını ve onun rehberliğinde Lay’s paketlerine girmek üzere toplanan patateslerin özenle yetiştirilme sürecini keşfetmesini konu alan reklam filmi Titrifikir imzası taşıyor.


Ajans, müşteri portföyünü genişletiyor!


Küresel çevrim içi oyun geliştiricisi ve yayıncısı Garena yeni dönem iletişim çalışmalarını Golin İstanbul’a emanet etti. Golin İstanbul, yeni dönemde Garena’ya stratejik iletişim danışmanlığı çatısı altında kurumsal iletişim, basın ilişkileri, konu ve etkinlik yönetimi, içerik üretimi kapsamlarında hizmet verecek.QNB Finansbank'ın yeni reklam filmi yayında!


Mobil bankacılık uygulamasını kullanarak şubeye gitmeksizin, sadece görüntülü görüşmeyle banka müşterisi olabilme imkânı sunan QNB Finansbank, yeni özelliğinin duyurusunu yeni reklam filmiyle gerçekleştiriyor. Bir akıllı telefonun özelliklerinin sıralandığı reklam filminde telefonun sunduğu en önemli özelliğin, kullanıcıların görüntülü görüşme aracılığıyla QNB Finansbank müşterisi olabilmesi olduğu aktarılıyor. Yeni müşteri olanlara özel faiz oranıyla üç ay ertelemeli kredi ayrıcalığı sunulduğu bilgisinin de paylaşıldığı film Rabarba imzası taşıyor.


Marka, sürdürülebilirliği destekleyen yeni pilot programıyla eski oyuncakları oyunda tutmayı hedefliyor!


Mattel, küresel atık sorununun çözümüne katkı sağlamak amacıyla, piyasadaki kullanılmayan oyuncakları geri dönüştürerek yeniden değerlendirmeyi hedeflediği yeni pilot programı PlayBack’i tanıttı. Şirketin 2030 yılına kadar tamamen geri dönüştürülmüş ve biyo bazlı malzemelere geçiş çabalarını destekleyen program kapsamında marka, sandıklarda toz tutan eski oyuncaklara talip oluyor.

#mattel #küreselatık #oyuncakgeridönüşümü #playback #QNBFinansbank #Rabarba #Garena #golinistanbul #PepsiCo #DemetEvgar #Lay’s #Titrifikir #btctürk #Bitcoin #kriptopara #salvo #Flawless #iletişimgündemi #iletrişimhaberleri #TrueSync #Clubhouse #Clubhouseandroitte

#TürkiyeReklamVerenlerDerneği #WFA #ReklamcılarDerneği #Oppo #oppoelektrikliaraçüretimi

bottom of page