top of page

Haftanın İletişim Haberleri #5

Aklınızdan çıkmayan hayallere!


Milli Piyango’nun yeni reklam filmleri yayında. Milli Piyango, 20 milyon TL’lik büyük ikramiyeyi sahibine kavuşturacağı 23 Nisan çekilişine özel iki yeni reklam filmi yayınladı. Güzel Sanatlar imzalı filmlerin ilkinde sınav sırasında çıt çıkmamasını isteyen hoca, öğrencisinden gelen “Çıkarsa ne yaparsınız?” sorusunun ardından hayallerini sıralamaya başlıyor.


Luppo'nun yeni reklam filmi yayında!


Şölen markasından Luppo, “Anneler Bilir” söylemiyle yola çıkan yeni bir reklam filmi yayınladı. Çocuklarının her şeyini bir bakışta anlayan bir annenin tüm aileyi Luppo molasında bir araya getirdiği film VMLY&R İstanbul imzası taşıyor. Prodüksiyonunu Octopus‘un üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda Walky Talky oturuyor.


Ajans müşteri portföyünü genişletiyor!


Dairy Goat Co-Operative (DGC) tarafından Yeni Zelanda’da üretilen keçi sütü formülü Golden Goat, Türkiye’deki sosyal medya çalışmalarını Creatuce’a emanet etti. Golden Goat, Türkiye’nin yeni sosyal medya ajansı Creatuce’un portföyünde Turkcell, Kahve Dünyası, Eczacıbaşı, Bayer, Shell, Gillette, Fakir gibi markalar bulunuyor.


Instagram'da büyütülen 10 bin sanal fidan Ülker Güzel Ülkem Hatıra Ormanı’na dikilecek!


Ülker, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle sosyal medyada yeni bir kampanyaya imza atıyor. Markanın Instagram hesabındaki artırılmış gerçeklik filtresini kullanan Instagram kullanıcıları, 14 – 28 Nisan 2021 tarihleri arasında sanal olarak dikip büyütecekleri fidanların gerçek hayata taşınmasına katkı sağlayacak. #DoğaBizeEmanet etiketiyle paylaşılan 10 bin fidan çocuklara hediye edilecek ve Karaman’daki Ülker Güzel Ülkem Hatıra Ormanı’nda toprakla buluşacak.


Reklamverenler Derneği 9. kez Ahmet Pura İle WFA Yönetim Kurulu’nda!


Dünya Reklamverenler Federasyonu – WFA’in 68. Genel Kurul Toplantısı geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Online olarak düzenlenen WFA Genel Kurulu’nda Reklamverenler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Pura, dokuzuncu kez WFA Yönetim Kurulu’na seçildi. Bu seçimle birlikte Türkiye, 100’den fazla global markanın ve 54 farklı ülkenin ulusal reklamveren derneklerinin üye olduğu WFA’nın yönetim kurulunda dokuzuncu kez temsil edilmeye devam edecek.


Effie Türkiye’de 2021 finalistleri açıklandı!


Bu yıl 13. kez düzenlenen Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri’nde ön eleme süreci tamamlandı. Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin Effie Worldwide Inc. iş birliğiyle düzenlediği, Effie Türkiye’de finalistler açıklandı. Finale kalmaya hak kazanan başvurular, Effie Türkiye’nin web sitesinde yayınlandı. Pazarlama ve iletişim alanında dünyanın en zorlu ve itibarlı yarışması olarak kabul edilen Effie’nin Türkiye ayağında, bu yıl 27’si sektörel, 15’i özel olmak üzere, toplam 42 kategoride başvuru kabul edildi. Ön eleme süreci bu yıl da online olarak gerçekleştirildi.


Amazon, kuaför salonu açacak!


E-ticaret pazarının dev oyuncusu Amazon, yeni teknolojileri ve ürünleri denemek için Londra’da bir kuaför salonu açacağını duyurdu. Marka bu yeni girişimiyle, artırılmış gerçeklik teknolojisiyle saç tasarımı danışmanlığı sunmayı amaçlıyor.


Instagram Reels’ta reklam dönemi başlıyor!


Reels reklamları dört ülkede deneme sürecinde. Instagram’ın kullanıcılara kısa video hazırlama ve paylaşma olanağı sunduğu Reels’ta reklam dönemi için ilk adım atıldı. Bugün yapılan açıklamaya göre, ilk olarak Hindistan, Brezilya, Avustralya ve Almanya’da Reels reklamları için denemelere başlandı. Denemelerin önümüzdeki dönemde yeni ülkelere yayılması hedefleniyor.


#instagramreels #instagram #amazonkuaför #amazon #effieawardssonuçları #effieawards #WFA #Ahmerpura #doğabizeemanet #ülker #ülkersanalağaçprojesi #creatuce #luppo #luppoannelerbilir #lupporeklam #millipiyango #aklınızdançıkmayanhayallere

bottom of page