top of page

Haftanın İletişim Haberleri #4

Türkiye Eczacılar Deposu'ndan 80'inci yılına özel reklam!


Faaliyetlerine 1941 yılında başlayan Türkiye Eczacılar Deposu (TEB), 80 yıllık yolculuğunu yeni yayınladığı reklam filmine taşıyor. 1941 yılına gittiğimiz Just Creative Agency imzalı filmde TEB’in geçmişten günümüze yolculuğu duygusal bir dille anlatılıyor. 1941 yılından günümüze uzanan filmde TEB’in yoluna aynı aşkla devam ettiği vurgulanırken film, TEB’in yeni girişimi GLOVETURK’ün çok yakında tüm dünyada olacağı ifadesiyle noktalanıyor.

https://youtu.be/y8oQNWooiAoYemeksepeti’ne veri ihlalinin faturası kesiliyor!


Siber saldırıya uğrayan Yemeksepeti’ne; veri ihlalini geç bildirmesi ve 21,5 milyon kişinin verilerini çaldırmasından dolayı KVKK tarafından 2 milyon lira, BTK tarafından da 1 milyon lira ceza kesilmesi bekleniyor.


Vernel Max’tan gezici çiçek bahçesi!


Markanın gezici çiçek bahçesi İstanbul yollarında. Yenilenen ve tüketiciyle taze gül, taze lavanta, taze lale ve taze yasemin çeşitleriyle buluşan Vernel Max, pandeminin olumsuz etkilerini bir parça silebilmek ve çiçek bahçelerini özleyenlerin yüzünü güldürmek amacıyla İstanbul’da yollara düştü.


Vakko, Yargıcı’yı satın alıyor!


Vakko, Vakko Weeding, Vakkorama, W Collection, V2K designers, Vakko Patisserie, Christofle, Pronovias markalarıyla müşterilerine farklı alanlarda özel deneyimler sunmayı sürdüren Vakko Holding, markaları arasına Yargıcı’yı da ekleyerek kendi kategorisinde büyümeyi sürdürmeyi hedefliyor. Vakko Holding bu atılımıyla 87 yıldır yarattığı kültür, moda ve yaşam tarzı birikimini daha geniş kitlelere sunmayı planlıyor.


Facebook’tan yeni “4 dakikalık” flört uygulaması!


Daha önce de bir flört uygulamasıyla karşımıza çıkan Facebook, bu kez ‘nazik’ insanlara önem verilen yeni uygulaması Sparked’i test etmeye başladı. Uygulamanın, mevcut diğer flört uygulamalarından en temel farkı kişileri videolu bir şekilde buluşturuyor ve ilk buluşmanın 4 dakika sürüyor olması.


Rekabet Kurulu’ndan Google’a 296 milyon lira ceza!


Arama ve turizm sorgularında kendini öne çıkarmakla suçlanan Google hakkında başlatılan Rekabet Kurulu soruşturmasında karar açıklandı. Rekabet Kurulu; Google Reklamcılık ve Pazarlama, Google International LLC, Google LLC, Google Ireland Limited ve Alphabet’e 296 milyon lira para cezası verdi.


Türk dizileri Dramax’la dünya turunda!


Türk dizilerinin ünü ülke sınırlarını çoktan aştı ve hatta dünyanın birçok bölgesinde yoğun bir hayran kitlesine ulaştı. Streaming platformları da aynı şekilde. Bu iki fenomeni bir araya getirerek Türk yapımlarını dünyaya tanıtan Dramax’in lansmanı 14 Nisan’da gerçekleşti. Demirören Medya iştiraki olan platform, İspanyolca ve Arapça dublaj seçenekleriyle yayın hayatına başladı.


Güven Kıraç, istegelsin için kamera karşısında!


Geçtiğimiz günlerde yola yeni reklam ajansı M.A.R.K.A. ile devam etme kararı alan istegelsin’in yeni reklam yüzü Güven Kıraç oldu. Güven Kıraç’ın kamera karşısına geçtiği reklam filmlerinin ilki ekranlardaki yerini aldı. Güven Kıraç’ın “Bana geldiler” sözüyle açılan reklam filminde istegelsin’in ürünleri tüketiciye market fiyatında sunduğu işleniyor. İleride ekrana gelecek filmlerde Kıraç, taze sebze ve meyve de dâhil binlerce çeşit ürüne istegelsin ile ulaşılabileceğini anlatacak.


PR sektörünün acı kaybı!


PR sektörünün önde gelen ajanslarından PİAR İletişim’in Ajans Başkanı Berke Oran, bir süredir Covid-19 nedeniyle hastanede tedavi görüyordu. 46 yaşındaki Oran’ın sabaha karşı yaşam mücadelesini kaybettiği öğrenildi. Halkla İlişkiler Topluluğu olarak merhum Berke Oran'a Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz.


#eczacılardeposu #VernelMax #geziciçiçekbahçesi #yemeksepeti #berkeoran #piar #istegelsin #markaajans #istegelsin #güvenkıraç #banageldiler #iletişimhaberleri #iletişimgündemi #iletişimcamiasındaneleroluyor #dramax #Streaming #demirörenmedya #google #facebook #4dakikalıkflörtuygulaması #vakko #yargıcı

bottom of page